Blog - Ege Mavisi Basketbol

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk dünyadaki tek çoçuk bayramını bizlere hediye etti. İşte bu çoçuklar ülkemizin ve bizlerin güvencesi ve geleceğidir. 23 Nisan Kutlu Olsun! Bu gönderiyi Instagram'da gör Çoçuklar en güzel çiçektir🙂🙂 Ege Mavisi Spor Kulübü/EMSK (@egemavisibasketbol_emsk)'in paylaştığı bir gönderi (23 Nis, 2020, 6:37öö PDT) Bu gönderiyi Instagram'da gör M. Kemal Atatürk dünyadaki tek çoçuk bayramını bizlere hediye etti.İşte bu çoçuklar

Koronavirüs Nedir? Korunma Önlemleri Nelerdir?

Koronavirüs Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan bir virüs türüdür. Dünya bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile karşı karşıya kalmış durumda.

Genç Sporcu Velilerinin Dikkat Etmesi Gerekenler

Genç bir basketbolcunun ailesi olarak çocuğunuz için olumlu bir ortam yaratmak sizin işinizdir. Bu da sizin disiplinli olmanızı gerektirir. İşte size yardımcı olacak 5 temel madde;

Basketbolun Sağlığınıza 10 Temel Faydası

Basketbolun sağlığınıza birçok faydası vardır. Bireysel veya takım olarak oynamanız farketmez, zinde ve sağlıklı kalmak için basketbol önemli bir yardımcıdır. Şimdi basketbolun faydalarından 10 tanesini sıralayalım.

Sporcu Velilerinin Kaçınması Gereken Davranışlar

Sporcu velilerinin, çocuklarının basketbolla ya da herhangi bir başka spor dalıyla ilgileniyor olmaktan hem keyif hem de verim alması için dikkatli olması gereken bazı durumlar vardır.

Çocuklarda İnternet Kullanımı Sürelerine Dikkat!

Çocuklarda internet kullanımı, yetişkinlerde olduğu gibi tablet ve telefon gibi dijital cihazların da yaygınlaşmasıyla giderek artıyor. Fakat yaşam konforunu artıran ve hayatı kolaylaştıran bu teknoloji harikaları, özellikle çocukluk çağında kontrolsüz olarak kullanıldığında; psikolojik, sağlık ve sosyal problemlere yol açıyor.

Maçlarda Odaklanmanın Önemi

Maçlarda odaklanmanın veya antrenmanlarda odaklanmanın sporcuların performanslarını kesinlikle artırdığı söylenebilir.

Basketbola Başlama Aşamasındaki Çocuklar için Tavsiyeler

Basketbola başlama aşamasında olan çocuklar için aşağıda belirtilen ipuçları hem bu spora başlarken, hem de basketbolun öğrenildiği ilk dönemde faydalar sağlayabilir.